• Mikitamäe Kool 2021

• Mikitamäe Kool 2022, allikas: Setomaa ülembsootska

• Mikitamäe Kooli õpetajad september 2022

Copyright 2024 - Mikitamäe Kool 2015

Haridus- ja Teadusministeeriumi soovitustega uueks kooliaastaks saab tutvuda siin

Taas on avatud ka infotelefonid 5690 0353 ja 5690 0340

Samuti võib kirjutada e-postil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Vabariigi Valitsuse otsusega kaotati haridusasutustele kehtinud piirangud, mida uuel kooliaastal hakkavad asendama haridus- ja teadusministeeriumi ning terviseameti koostöös koroonaviiruse leviku ennetamiseks antavad soovitused.

Otsus puudutab üldharidus-, kutse- ja kõrgkoole, täienduskoolitusasutusi, huvikoole, avatud noortekeskusi, noortelaagreid, õpilasmalevaid ning autojuhi ja ohtlikku veost vedava autojuhi koolituste korraldamist.

Otsuse kohaselt ei kehti neis paigus ja tegevuste juures enam ruumide 50% täituvuse nõue.

Kõige ajakohasema info COVID-19 haiguse kohta leiate Terviseameti kodulehelt ja valitsusveebist kriis.ee.

• Õppeaastat on võimalik alustada kontaktõppega, kuid olukord võib nakkusohu kasvades kiirelt muutuda.
  • Suvel on igaühe vastutus pingutada selle nimel, et uus õppeaasta saaks alata tavapäraselt - pesta käsi, kasutada kaitsevahendeid, haigena kodus püsida. Seda kõike tuleb meeles pidada ka siis, kui kooliaasta on alanud, sest väga palju saab ennast ja oma kaaslasi kaitsta just neid lihtsaid ennetusmeetmeid järgides.
  • Terviseamet on välja töötanud võimalikud stsenaariumid. Plaan keskendub haiguse lokaalseks tuvastamiseks ja ohjeks ning püüab haridusasutuste täielikku sulgemist vältida. Haridusasutused peavad olema valmis vajadusel kiiresti õppetöö vormi muutmiseks. Haridusasutuste sulgemine toimub eelõige asutuse või piirkonna kaupa.
  • Enne uue õppeaasta algust on koolidel võimalik ja vajalik teha täiendavaid ettevalmistusi, näiteks sõlmida eelnevalt õppekorralduslikke kokkuleppeid, mõelda läbi käitumine nakkuskahtluse või tuvastatud haigusjuhtumi korral ja tegevuspõhimõtted distantsõppel olles, varuda isikukaitsevahendeid ja pesu- ning desinfitseerimisvahendeid, vajadusel arendada õpetajate digioskusi jne.
  • Riskigruppidesse kuuluvatel õpilastel ja õpetajatel on soovitatav pöörata eritähelepanu ennetusmeetmetele, sh isikukaitsevahendite kasutamisele. Tööks vajalike isikukaitsevahendite tagamise eest vastutab haridusasutuse pidaja. Viirusohu kasvamise korral tuleb silmas pidada, et riskigruppi kuuluvate õpilaste ja õpetajate säästmiseks peab leidma neile võimaluse töötada võimalikult ohututes tingimustes, mis võib tähendada ka tööd distantsilt.

Koolide sulgemine nakkusohu tõttu

• Arvatava nakkusohu vältimiseks võib piisata  ka koolihoone sulgemisest vaid mõneks päevaks või ühe klassi mõneks päevaks koju jätmisest.
  • Epideemia korral koolide või lasteasutuste sulgemisel lähtutakse epidemioloogilisest olukorrast nii riigis kui ka konkreetses omavalitsuses.