• Mikitamäe Kool 2021

• Mikitamäe Kool 2022, allikas: Setomaa ülembsootska

• Mikitamäe Kooli õpetajad september 2022

Copyright 2024 - Mikitamäe Kool 2015

Eriolukord jätkub ning hetkeseisuga on koolid suletud veel 2 järgmist nädalat ehk 10. aprillini. Seega jätkub distantsõpe! Palume probleemide korral julgelt ühendust võtta klassijuhatajate, aineõpetajate või direktoriga! Lastel palume püsida kodus ning mitte koguneda klassikaaslaste ja sõpradega!

Tuletame meelde veel, et

• Setomaa vald SULGEB teisipäevast, 25.03.2020 SETOMAA VALLA OMANDIS OLEVAD AVALIKUD SPORDI- JA MÄNGUVÄLJAKUD NING MUUD AVALIKUS KASUTUSES OLEVAD KOGUNEMISKOHAD, et tõkestada koroonaviiruse levikut. Spordi- ja mänguväljakud suletakse piirdelintidega ja eriolukorras on atraktsioonide kasutamine KEELATUD!  Lapsevanemad peavad selgitama lastele piirangute vajadust ja tõsidust
  • Esmaspäevast, 16.03.2020 on Meremäe ja Obinitsa lasteaiarühmad SULETUD! Värska Lasteaias ja Mikitamäel on teisipäevast, 17.03.2020 avatud valverühmad.

Rohkem infot leiate: https://setomaa.kovtp.ee/

Info Setomaa kriisikomisjonilt:

1. Kui ei ole ühe perekonna liikmed siis ei tohi koguneda üle 2 inimese suurustesse kampadesse.
  2. Keelatud on grupiga viibida spordiväljakutel või laste mänguväljakutel.
  3. Lastevanemtel piirata laste liikumist kauplusesse ja rahvarikastesse kohtadesse. (Lapsed võivad kergelt läbi põdeda viiruse kuid jäävad viirusekandjaks)
  4. Keelata lastel külastada enda vanavanemaid ja teisi riskirühma kuuluvaid inimesi.

Need juhised on tulnud Eesti kriisikomisjonilt täitmiseks. Setomaal on ette näidata siiski juhtumeid kus lapsed käivad päevas mitmeid kordi kaupluses, mängivad palli jne. Selle üle teostab järelvalvet vald, päästeteenistus ja vajadusel politsei.

Raul Kudre

Setomaa vallavanem/Setomaa kriiskomisjoni juht

Info Haridus- ja Teadusministeeriumilt:

Kuni eriolukorra lõpuni ei toimu ka keeletasemete eksamid, testid ja tasemetööd.

Eksamite edasilükkamise peamine põhjus on eriolukorrast tulenev vajadus vältida avalikke kogunemisi ja piirata lähikontaktide arvu.
Uued eksamiajad sõltuvad eriolukorra kestusest, uute kuupäevade selgumisel anname sellest viivitamatult teada.
Uute eksamiaegade määramisel lähtutakse sellest, et õpilastel ja õpetajatel oleks piisavalt aega eksamitele häälestumiseks –need toimuvad mitte varem kui kaks nädalat pärast tavapärase õppekorralduse taastamist.
Juhul, kui eriolukorra kestust pikendatakse ning see ulatub suvevaheaja alguseni, peab ministeerium otstarbekaks, et koolid lõpetatakse jooksvate hinnete alusel.
Gümnaasiumi, kutseõppeasutusse ja kõrgkooli vastuvõtmise tingimused määrab iga haridusasutus ise.

Distantsõpe haridusastustes jätkub esialgu veel vähemalt kaks nädalat, kuid tõenäoliselt pikendatakse seda veelkord kuni aprilli lõpuni.
Koolivaheaeg toimub tavapärasel ajal ehk 20.-26. aprillini.